Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.

Alnea

Optyczny system automatycznego pozycjonowania robota przemysłowego w przestrzeni 3D

Spółka ALNEA zajmuje się robotyzowaniem i automatyzowaniem procesów produkcyjnych, takich jak: szeroko pojęta produkcja elektroniki, montaż części, testy pneumatyczne i helowe, elektryczne i funkcjonalne, pakowanie, paletyzowanie, lutowanie, klejenie, plazmowanie, spawanie i inne. Ponadto firma ALNEA ściśle współpracuje z KUKA Robotics w dziedzinie lutowania, oferując pakiet lutujący ZEUS-100 dla robotów z rodziny AGILUS.

Spółka ALNEA realizuje także projekt badawczo-rozwojowy, współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, pod roboczą nazwą „oko dla robota”. W jego wyniku ma powstać elastyczny system pozycjonowania robota w przestrzeni, współpracujący z dostępnymi na rynku robotami.

Ponadto, razem ze spółką Aplitt z Gdańska oraz firmą Microsoft, ALNEA pracuje nad stworzeniem oprogramowania „w chmurze”, nadzorującego i sterującego zautomatyzowane linie produkcyjne.

Podczas Industrial Innovation Days 2018 zobaczysz

17-19 kwietnia 2018
13:30-15:30
Optyczny system automatycznego pozycjonowania robota przemysłowego w przestrzeni 3D